Velik uspjeh naših učenica na državnom GLOBE natjecanju

Izvrsnim uspjehom na 29. smotri i natjecanju hrvatskih GLOBE škola, održanima u OŠ Šime Budinića u Zadru, naše su učenice još jednom dokazale kako se trud, znanje i predanost uvijek prepoznaju i nagrađuju. Učenice 3. razreda gimnazije Evelin Baćac, Ema Kos i Ivana Stojšić, pod stručnim mentorstvom profesorice Olivere Tadić, ostvarile su sjajno 5. mjesto među najboljim hrvatskim GLOBE školama.

Natjecanje, održano u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, okupilo je najuspješnije ekipe koje su nakon međužupanijske selekcije izborile plasman na državnu razinu. Prvoga dana učenice su uspješno predstavile svoj istraživački projekt pod nazivom „Ima li vode u špiljama i jamama Labinštine?”, pokazavši zavidnu razinu znanstvenog promišljanja, timskog rada i prezentacijskih vještina, dok su drugoga dana svoje sposobnosti potvrdile i na zahtjevnom orijentacijskom natjecanju.

Ovaj izniman rezultat ponos je škole te potvrda kvalitetnog rada, upornosti i ljubavi prema znanosti i istraživanju.

Scroll to Top