U četvrtak, 8. svibnja 2025., učenici prvih razreda (1.o, 1.f, 1.d i 1.e), u pratnji svojih nastavnika Karmen Diminić Milevoj, Ticijane Šumberac, Sandre Juran i Nedeljka Mandića, realizirali su STEM izvanučioničku nastavu u Ljubljani.
Tijekom ove izvanučioničke nastave, posjetili su Hižu eksperimentov (Kuću pokusa), starogradsku jezgru i ZOO vrt. Učenici su upoznati s geografskim obilježjima Republike Slovenije te povijesno-geografskim razvojem Ljubljane.
Posjet Zoološkom vrtu u Ljubljani omogućio je učenicima povezivanje znanja iz biologije i geografije, promatranje životinja, produbljivanje razumijevanja ekoloških odnosa te razvijanje svijesti o važnosti zaštite prirode i očuvanja bioraznolikosti.
Slobodno vrijeme proteklo je u šetnji predivnim centrom Ljubljane, a pojedini su učenici posjetili i Muzej iluzija.
U Hiži eksperimentov učenici su samostalno isprobavali interaktivne pokuse. Cilj posjeta Hiži eksperimentov bio je poticanje učeničke kreativnosti, razvijanje kritičkog mišljenja, zajedničko izvođenje pokusa te donošenje zaključaka o promatranim pojavama.
Unatoč oblačnom i prohladnom vremenu, učenici su izrazili zadovoljstvo viđenim, naučenim i cjelokupnim iskustvom na ovoj izvanučioničkoj nastavi.